Історія створення ЗОГО «Флоренс»

Запорізька обласна громадська організація була створена у вересні 2004 року викладачами Запорізького національного університету факультету Соціальної педагогіки і психології та партнерами і колегами з Канади Отто Дріджер і Флоренс Дріджер. Крім педагогів вищої школи, бажання працювати в ЗОГО «Флоренс» висловили і лікарі-психіатри. Таким чином, першим директором цієї організації став В.В. Решетняк, психіатр-новатор, який бачив широкі можливості роботи фахівців немедичного профілю з людьми з психічними розладами.

Потреба створення подібної організації була викликана, в першу чергу, недостатньою кількістю місць для практики студентів спеціальностей соціальна педагогіка, соціальна робота, психологія і фізреабілітація. А також відсутністю подібних фахівців в соціальних структурах та школах. На той момент в Запоріжжі і області, як і по всій Україні, йшов процес створення соціальних структур, які б займалися соціально незахищеними людьми в суспільстві.

У зв’язку з тим, що соціальний педагог був більше орієнтований в професії на роботу в школі, а це, перш за все, робота з учнями, допомога вчителям і батькам, ЗОГО «Флоренс» орієнтувала і організовувала роботу саме зі школами. Діяльність організації найбільше була спрямована на профілактику шкідливих звичок дітей та підлітків.

 

Види діяльності та програми у хронологічній послідовності: